Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 29,00 zł - 30,00 zł

FFP3

Maski ochronne ffp3

Maski z filtrem ffp3 stanowią niezbędne wyposażenie osób pracujących w szpitalach, w szczególności chirurgów, a także pracowników fabryk o dużym natężeniu pyłów w powietrzu. Zapewniają pełną kontrolę nad wdychanym powietrzem po to, aby żadne zanieczyszczenia z zewnątrz nie przedostały się do dróg oddechowych użytkownika, a także w drugą stronę – aby osoba korzystająca z maski ffp3 wielokrotnego użytku nie emitowała potencjalnych wirusów czy bakterii do otoczenia. Maski antywirusowe ffp3 są zatem bardzo skuteczną metodą na filtrację powietrza. Ich kształt idealnie dopasowuje się do twarzy, dzięki czemu użytkownik ma pewność, że oddycha wyłącznie filtrowanym powietrzem. W przypadku maski ffp3 producent gwarantuje skuteczność na długie lata, pod warunkiem regularnej konserwacji i czyszczenia wkładu z filtrem.

Czym jest klasa filtrów ffp3?

Oznaczenia ffp1, ffp2 i ffp3 często pojawiają się w specyfikacji produktowej. Maski wielokrotnego użytku ffp3 prezentują najwyższy poziom ochrony przed zanieczyszczeniami. Chronią całkowicie przed dymem i aerozolami, na które narażone są osoby zatrudnione w wielu fabrykach przemysłowych. Wszystkie maski z filtrem ffp3 muszą spełniać restrykcyjne wymogi odnośnie do niedopuszczania transmisji wirusów i bakterii, dlatego tak powszechnie stosuje się je nawet przy wielogodzinnych zabiegach chirurgicznych. Dla maski ffp3 producent deklaruje 99% skuteczności. Wartość ta potwierdzona została licznymi badaniami i nie pozostawia złudzeń odnośnie do efektywności filtracji. Kluczowym parametrem pozostaje także dopuszczanie przez filtr ffp3 swobodnej wymiany powietrza, aby ilość tlenu dostarczanego do organizmu nie była zbyt mała.

Jak działają maski z filtrem ffp3?

Maski ochronne ffp3 cechują się najwyższym stopniem szczelności filtra ochronnego, dlatego podstawową grupą zawodową, dla której rekomenduje się ich używanie, stają się lekarze i personel medyczny pracujący na sali operacyjnej. Jednak wiele fabryk na skutek swojego profilu działalności nie może zapewnić zdrowych warunków na stanowisku pracy. Wszelkie pyły, toksyczne substancje, trujące aerozole wdychane do płuc, spowodowałyby bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia pracowników. Dlatego właśnie w miejscach, gdzie graniczne stężenie szkodliwych substancji jest nawet 30-krotnie wyższe niż przewidują normy, maski ffp3 wielokrotnego użytku znajdują swoje zastosowanie. Filtr ffp3 pochłania wszelkie trujące gazy, pyły zawieszone, wirusy oraz bakterie. Pełni rolę totalnej bariery dla wszystkich zanieczyszczeń. Pozwala na swobodny przepływ powietrza, który można regulować dzięki specjalnym otworom w konstrukcji maski. Specjalne zaciski nosowe dopasowują się do indywidualnego kształtu twarzy, co stanowi podstawowy warunek skutecznego procesu filtrowania.

Aby maski ochronne ffp3 spełniały swoją funkcję, nie można pozwolić na nawet najmniejszą nieszczelność, przez którą mogłoby wlatywać skażone powietrze. Dlatego tak ważne jest, aby w przypadku maski ffp3 producent wykonał stelaż maski z najwyższą starannością, umożliwiając jego elastyczne modelowanie na twarzy. Aby działanie maski nie było w żaden sposób zakłócone, należy ją poddawać regularnemu czyszczeniu i dezynfekcji. Maski antywirusowe antybakteryjne ffp3 wielokrotnego użytku są szczególnie wrażliwe na odpowiednie zakładanie. Musimy to robić czystymi rękami, aby na etapie mocowania do twarzy nie wprowadzić do środka wirusów lub bakterii znajdujących się na rękach. Podsumowując, działanie filtra ffp3 będzie spełniało swoją kluczową funkcję wtedy, jeśli maska ściśle przylegnie do twarzy i zostanie na nią nałożona z zachowaniem restrykcyjnych norm higieny.

Jak jest zbudowana maska ffp3 wielokrotnego użytku?

Materiał filtracyjny znajdujący się wewnątrz maski powinien być wykonany z polipropylenu, który wykazuje doskonałe zdolności absorpcji zanieczyszczeń. Aby maska ściśle przylegała do twarzy, posiada w swojej konstrukcji klipsy oraz stelaże, które łatwo dopasowują kształt do indywidualnego obrysu ciała. Ważną funkcję pełnią uszczelki, które w dalszym stopniu blokują dopływ powietrza z zewnątrz inną drogą niż przez filtr. Zawór wydechowy zapewnia właściwe odprowadzanie dwutlenku węgla, aby nie występował efekt jego kumulacji po wewnętrznej stronie maski.

Maski antywirusowe ffp3– dla kogo są zalecane?

Maski antywirusowe ffp3 zalecane są przede wszystkim dla personelu medycznego i osób narażonych na najbardziej szkodliwe warunki pracy. Wiadomo, że jedynie produkty spełniające normy ffp3 stanowią realną barierę dla najmniejszych pyłów, wirusów i bakterii. Dlatego maski przeciwwirusowe ffp3 mogą z powodzeniem użytkować osoby, które czują się w jakimś stopniu zagrożone. Prawidłowo użytkowane dają bardzo duże szanse na uniknięcie choroby. W miejscach o największym zanieczyszczeniu powietrza, które zostaje zwielokrotnione w okresie zimowym, maski z filtrem ffp3 pozwalają czuć się bezpiecznie i powstrzymać negatywne konsekwencje zdrowotne, które skażone powietrze nieuchronnie powoduje. Stosowanie masek z filtrem ffp3 nie jest natomiast wskazane u dzieci oraz osób mających problem z właściwą wymianą powietrza. Także osoby niepełnosprawne, które są niezdolne do samodzielnej regulacji otworów na masce, powinny powstrzymać się od ich używania.

Czy maski wielokrotnego użytku ffp3 są skuteczne?

Standard ffp3 nakazuje producentom przyjęcie restrykcyjnych wymogów kontroli jakości, wraz z wykonaniem szeregu testów diagnostycznych przed wypuszczeniem produktu na rynek. Maski antywirusowe antybakteryjne ffp3 wielokrotnego użytku, które oferujemy w sklepie Maski Vip, gwarantują jakość i skuteczność w działaniu. Oczywiście sam filtr ffp3 nie pretenduje do miana jedynego remedium na wszelkie choroby. Aby efektywność maski wyposażonej w filtry ffp3 osiągała poziom gwarancji od producenta, należy przestrzegać wyszczególnionych w instrukcji zasad ich używania. Pierwszą z nich staje się jednorazowe użytkowanie nie dłuższe niż 8 godzin. Po tym czasie należy maskę zdjąć i dokładnie zdezynfekować, usuwając także zanieczyszczenia z filtra. Należy pamiętać o dezynfekcji uszczelek okalających maskę w miejscach, gdzie ma ona kontakt z twarzą. Maski ffp3 stanowią najlepszą możliwą ochronę przed zanieczyszczeniami, wirusami i bakteriami, jaka jest dostępna na rynku.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry