Antysmogowe

Maski antysmogowe

Maski antysmogowe pomagają w ochronie dróg oddechowych przed negatywnym wpływem zanieczyszczenia powietrza. Poziomy pyłów zawieszonych osiągają w Polsce każdego roku nowe rekordy, czyniąc nasze otoczenie bardzo nieprzyjaznym dla zdrowia. Szczególnie okres jesienno-zimowy negatywnie wpływa na jakość powietrza, kiedy to z opalanych węglem pieców wydobywają się trujące gazy. Maski antysmogowe stanowią dobre remedium na wiele schorzeń mających swoje źródło w zanieczyszczeniu powietrza. Zapewniają skuteczną barierę dla pyłów dzięki przepuszczaniu wdychanego powietrza przez specjalne, wymienne filtry, zatrzymujące PM2,5 oraz PM10. Dają zatem poczucie bezpieczeństwa i pozwalają na swobodne oddychanie. Dokonując zakupu, należy wybierać maski antysmogowe z certyfikatem, które gwarantują niezakłócony dostęp do świeżego powietrza, blokując jednocześnie zanieczyszczenia.

Jak działają maski antysmogowe?

Znane także pod nazwą osłon przeciwpyłowych, antysmogowe maski wykorzystują wysokiej jakości filtry zamieszczone pod głównym materiałem, mające bezpośredni kontakt z twarzą i uniemożliwiające przepuszczenie pyłów zawieszonych lub innych szkodliwych związków obecnych w powietrzu. Najlepsze maski antysmogowe chronią nawet przed pyłami 1,0, stanowiąc zarazem skuteczną blokadę dla wirusów i bakterii. Aby zapewnić masce jak największą skuteczność, filtry należy regularnie wymieniać, w odstępach czasu zależnych od stopnia zanieczyszczenia powietrza. Najlepsze maski antysmogowe powinny odznaczać się doskonałym dopasowaniem do obrysu twarzy, aby powietrze docierało do dróg oddechowych wyłącznie drogą przez filtr.

Specjalnie zaprojektowane jednostronne otwory pozwalają na usuwanie wilgoci z filtra, przedłużając jego użyteczność. Po obu stronach maski antysmogowej powinny znajdować się regulowane otwory, pozwalające kontrolować ilość dopływu powietrza. Przy zwiększonym wysiłku fizycznym można jej maksymalnie otworzyć, co umożliwia swobodne oddychanie. Maski antysmogowe z certyfikatem gwarantują także jakość samego filtra, którego warstwy powinny zawierać węgiel aktywny, wykazujący wysokie zdolności do absorpcji metali ciężkich, z których wiele znajduje się właśnie w pyłach ze wdychanego powietrza. Działanie masek przeciwpyłowych zostało udokumentowane licznymi badaniami, dlatego wiadomo obecnie, że jest to produkt bezpieczny, którego użytkowanie natychmiast poprawia jakość wdychanego do organizmu powietrza.

Maski antysmogowe do biegania

Osoby uprawiające różne formy aktywności fizycznej na powietrzu wykazują kilkakrotnie wyższe zapotrzebowanie na tlen, w porównaniu do osób spokojnie spacerujących po chodniku. W sezonie zimowym jednak sport miejski raczej nie ma nic wspólnego ze zdrowiem. Na negatywne skutki zdrowotne zanieczyszczeń powietrza szczególnie narażeni są biegacze. To oni wdychają najwięcej tlenu, a wraz z nim gigantyczne ilości pyłów zawieszonych. Alternatywą dla zaprzestania uprawiania tego sportu i czekania do wiosny stały się maski antysmogowe do biegania. Kluczowe dla ich skutecznego działania pozostaje zwiększenie przepustowości powietrza, co zostało osiągnięte dzięki specjalnie wyprofilowanych otworom i zastosowaniem innego typu filtrów. Maski antysmogowe do biegania pozwalają bezpiecznie cieszyć się ulubionym sportem, także w sezonie jesienno-zimowym. Zatrzymują praktycznie wszystkie rodzaje zanieczyszczeń, a regularne wymiany filtra gwarantują skuteczność w długim terminie.

Na jakie parametry zwrócić wagę podczas wyboru maski przeciwsmogowej?

Dokonując zakupu maski przeciwpyłowej, należy zapoznać się ze specyfikacją produktu. W szczególności warto sprawdzić takie cechy jak:

 • – rozmiar maski wyrażony w obwodzie głowy z nosem,
 • – rodzaj zastosowanego filtra,
 • – ilość i wielkość otworów przepustowych,
 • – obecność otworu regulującego wilgoć,
 • – jakość materiału podstawowego maski przeciwsmogowej (najlepszy jest tu neopren),
 • – system zapinania.

Przed czym chronią najlepsze maski antysmogowe?

Zastosowanie masek antysmogowych wykazuje dużą skuteczność w ochronie przed następującymi zanieczyszczeniami:

 • – alergeny (w szczególności pyłki kurzu i roztocza),
 • – wirusy,
 • – bakterie,
 • – nieprzyjemne zapachy,
 • – pyły zawieszone typu PM1,0, PM2,5 oraz PM10,
 • – dym tytoniowy,
 • – spaliny samochodowe.

Najlepsze maski antysmogowe z certyfikatem gwarantują skuteczne filtrowanie powietrza, aby żadne z zanieczyszczeń nie przedostało się do dróg oddechowych.

Dla kogo są rekomendowane maski przeciwpyłowe?

Używanie masek przeciwpyłowych zalecane jest każdej osobie przebywającej na dworze w okresie jesienno-zimowym. Szczególnie duże miasta są narażone na pojawienie się smogu. Jakość powietrza w swoim miejscu zamieszkania można na bieżąco kontrolować dzięki serwisowi aqicn.org. Maski antysmogowe do biegania rekomendowane są z kolei nie tylko biegaczom, lecz także każdemu, kto pragnie uprawiać sport na nieświeżym powietrzu. Zapewniają płucom napływ odpowiednich ilości filtrowanego tlenu, stanowiącego fundament zdrowej aktywności fizycznej. W szczególności masek antysmogowych powinni używać:

 • – osoby starsze,
 • – dzieci (z powodu niskiego wzrostu wdychają powietrze o dużo gorszej jakości niż osoby dorosłe),
 • – sportowcy ćwiczący na zewnątrz,
 • – pracownicy fizyczni, w szczególności pracownicy budowlani,
 • – osoby o obniżonej odporności,
 • – pacjenci borykający się ze schorzeniami dróg oddechowych,
 • – alergicy.

Dlaczego maski antysmogowe są dobre dla zdrowia?

Badania pokazują, że zimą w dużych miastach w Polsce średnia dzienna zawartość pyłów zawieszonych we wdychanym powietrzu, w przeliczeniu na jedną osobę, równa się wypaleniu około 30 papierosów... Liczba ta dotyczy wszystkich ludzi, także osób starszych i dzieci. Stosowanie oczyszczaczy powietrza w domu oraz masek antysmogowych na zewnątrz pozwala ograniczać negatywne skutki zanieczyszczeń. W ofercie sklepu Maski Vip znajdują się wyłącznie najlepsze przeciwpyłowe maski ochronne, które stanowią gwarancję efektywności. Wyposażone w najnowocześniejsze filtry zatrzymujące zanieczyszczenia, umożliwiają znacznie ograniczyć liczbę pyłów zawieszonych inhalowanych do płuc.

Jest 30 produktów.

Pokazano 1-24 z 30 pozycji

Aktywne filtry