Antywirusowe

Maski ochronne antywirusowe

Skuteczność antywirusowych masek ochronnych została potwierdzona w środowisku medycznym. Liczne prowadzone badania naukowe jednoznacznie wnioskują, że stosowanie ochrony twarzy w postaci maseczki filtrującej znacznie zmniejsza ilość szkodliwych substancji, wirusów i bakterii, które przedostają się do dróg oddechowych. Maski ochronne antywirusowe działają także w drugą stronę, nie pozwalając użytkownikowi na emitowanie do otoczenia własnych wirusów. Produkty różnią się specyfikacją techniczną i zastosowaniem. Najbardziej skuteczne są maski antywirusowe wielokrotnego użytku typu ffp3, odznaczające się najwyższym stopniem ochrony. Normy, które muszą spełniać, nakazują im zatrzymywanie 99% zanieczyszczeń, wirusów i bakterii. Stosowane są na salach operacyjnych i w fabrykach o największym zapyleniu i skażeniu substancjami szkodliwymi, co samo w sobie gwarantuje ich efektywność. Jednak do codziennego użytku wystarczają także maski z filtrami wymiennymi, wzbogaconymi dodatkiem aktywnego węgla. Takie osłony antywirusowe pozwalają na łatwą wymianę filtra, który stanowi serce każdego produktu.

W naszym sklepie dostępne są wyłącznie maski renomowanych producentów, spełniające wyśrubowane normy jakościowe poparte testami. Wybierając maski antywirusowe cena nie powinna być jedynym kryterium selekcji. Najważniejszą rzeczą staje się dobranie produktu dopasowanego do twarzy, o sprawdzonych właściwościach. Tylko profesjonalne maski antywirusowe są w stanie zagwarantować optymalny poziom ochrony. Zastosowanie słabej jakości masek wirusowych przynosi często efekt odwrotny do zamierzonego. Nie tylko nie zapewniają one odpowiedniej filtracji powietrza, lecz na dodatek pozwalają na kumulację wilgoci wewnątrz maseczki, w której rozwijają się w krótkim czasie szkodliwe drobnoustroje. Dlatego dokonaliśmy w naszej ofercie bardzo rygorystycznej selekcji, aby proponowane przez nas maski ochronne antywirusowe nie czyniły żadnych kompromisów dla zdrowia użytkownika.

Jak są zbudowane maski ochronne antywirusowe?

Budowa antywirusowych masek ochronnych koncentruje się na zapewnieniu właściwej izolacji od zanieczyszczonego powietrza z otoczenia. O skuteczności można mówić jedynie wtedy, gdy dostęp do powietrza z zewnątrz odbywa się wyłącznie poprzez filtr, a miejsca przylegania do ciała pozostają całkowicie szczelne. Najważniejszą częścią każdej maski ochronnej jest filtr, zatrzymujący większość zanieczyszczeń i wirusów. Stelaż produktu powinien zapewniać dokładne dopasowanie do obrysu twarzy, dlatego jego budowa musi dawać pewną dozę elastyczności i zezwalać na dociśnięcie. W obrębie nosa często stosowane są klamry lub zaciskacze, zapewniające dodatkową szczelność. Maski ochronne antywirusowe posiadają otwory wentylacyjne, które gwarantują właściwą wymianę powietrza. Powinny one poddawać się regulacji, w odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie na tlen np. podczas wysiłku fizycznego. Zawory odprowadzające dbają z kolei o szybkie opróżnianie wewnętrznej części maski z wilgoci i wydychanego dwutlenku węgla. Profesjonalne maski antywirusowe cechują się dobrymi parametrami wymiany powietrznej z jednoczesnym filtrowaniem zanieczyszczeń, dlatego mogą być stosowane przez wiele godzin.

Na czym polega działanie maski antywirusowej?

Skuteczność działania masek ochronnych antywirusowych zależy od ich konstrukcji, typu filtra oraz obsługi i przestrzegania wymogów odnośnie do dezynfekcji przez użytkownika. Wysokiej jakości maski antywirusowe są efektywne, a ich działanie opiera się na:

 • – kierowaniu powietrza do płuc wyłącznie poprzez otwory wentylacyjne z filtrem,
 • – dobrym dopasowaniu do ciała i wygodzie użytkowania,
 • – skutecznej filtracji, określonej normami prawnymi,
 • – zapewnieniu odpowiedniego poziomu wymiany powietrza,
 • – dobrych właściwościach odprowadzania wilgoci i dwutlenku węgla,
 • – łatwej wymianie filtra i dezynfekcji materiału zewnętrznego.

Profesjonalne maski antywirusowe– dla kogo są zalecane?

Korzystanie z masek wielokrotnego użytku jest dobrym sposobem na ochronę przed wirusami, bakteriami, a także smogiem dla całego społeczeństwa. Żadna maska nie zagwarantuje 100% skuteczności, jednak diametralnie poprawia jakość wdychanego do płuc powietrza, blokując większość zanieczyszczeń na poziomie filtra. Przestrzeganie zaleceń producenta odnośnie do higieny (nakładanie maski czystymi rękami, wymiana filtra, dezynfekcja po każdym użyciu) praktycznie eliminuje ryzyko przedostania się do organizmu czegokolwiek innego poza powietrzem.

Maski antywirusowe wielokrotnego użytku z filtrami HEPA zalecane są dla:

 • – osób starszych, powyżej 60. roku życia,
 • – pracowników zatrudnionych w miejscach o umiarkowanym stopniu zanieczyszczenia powietrza,
 • – pracowników ochrony zdrowia,
 • – osób uprawiających sport na terenach miejskich,
 • – każdej osoby wychodzącej na zewnątrz w okresie zimowym, gdzie stężenie pyłów zawieszonych bardzo często przekracza wszelkie normy,
 • – osób pragnących zabezpieczyć się w jak największym stopniu przed wirusami i bakteriami obecnymi w powietrzu.

Profesjonalne maski antywirusowe z filtrem ffp3 zalecane są dla:

 • – lekarzy i personelu medycznego obecnego na sali operacyjnej,
 • – dla osób mieszkających w miejscach o największym skażeniu powietrza,
 • – dla pracowników na stanowiskach o bardzo szkodliwym dla zdrowia stężeniu pyłów i substancji toksycznych.

Maski antywirusowe wielokrotnego – jak dokonać wyboru?

Wybierając maski antywirusowe cena nie powinna być jedynym kryterium selekcji. Jednak nie oznacza to, że profesjonalne produkty o wysokich parametrach ochronnych muszą kosztować krocie. W sklepie Maski Vip produkty ochronne wielokrotnego użytku cechują się nie tylko doskonałymi właściwościami filtrującymi i wysoką jakością wykonania, lecz także atrakcyjną ceną. Wybór uzależniony jest od zapotrzebowania na poziom ochrony, podany w specyfikacji każdej maski. Osoby wykorzystujące maski antywirusowe na co dzień, powinny skierować się ku produktom wyposażonym w filtry hepa, wykonane z łatwego do czyszczenia i estetycznego neoprenu. Osobom z grupy największego zagrożenia zaleca się stosowanie profesjonalnych masek antywirusowych spełniających normy ochronne ffp3. Produkty te zapewniają najlepszą możliwą ochronę i są skutecznym orężem w walce z wirusami, bakteriami i substancjami toksycznymi.

Jest 25 produktów.

Pokazano 1-24 z 25 pozycji

Aktywne filtry